Paketleme

Eşya Ambalajlama evden eve nakliyat ve diğer taşıma yöntemlerinde uygulanan bir paketleme sistemidir. Aşağıda bu paketleme sistemi ve eşya ambalajlama hakkında adım adım açıklanması bulunmaktadır.

Salon ve Oturma Odasında Eşya Ambalajlama

Eşya ambalajlamada işleme başlarken ilk önce salon eşyalarından başlanır ve boşaltılan gümüşlük içleri ve konsol içinden kırılacak eşyalar çıkartılarak kolilere konulur.Yemek masası de-montesi(sökümü) ile sandalyeler havalı kraft kağıtlar ve naylon patpatlara sarılarak yapılır ve ambalajlanan ürünler taşınmasını rahatlatmak için iplerle bağlanır.

Oturma odasına geçilir ve yine aynı şekilde ilk etapta strec filme koltuklar sarılır daha sonra kağıtlı naylon patpatlara sarılır ve ambalaj ipleriyle bağlanır.

Yatak Odasının Ambalaj ve Paketlenmesi

Yatak odası yine aynı şekilde ilk etapta komodin şifoniyer ve tuvalet masası strecle sarılır tekrardan ambalaj malzemelerine sarılarak iplerle bağlanır bu işlem tamamlandıktan sonra sıra yatak ve bazalara gelir. ilk önce içleri kontrol edilir içlerinde eğer ki yük varsa bunlar boşaltılıp ambalaj torbalarına konulur ve ambalaj bantlarıyla ağızları sıkı sıkı bağlanır ve yatak streçle ve ambalaj malzemesine sarılır. Bazalar yine aynı şekilde işlem uygulanır.

Marangoz ustası dolabı sökmeye başlar bir yandan da dolap parçaları sarılır ve yatak odasında işlem tamamlanır.

Çocuk Odasının Ambalaj ve Paketlenmesi

İlk olarak oda’da ki komodinler ve şifoniyerler streç ile sarılıp ayrılması önlenir.Ambalaj malzemesine sarılarak ambalaj ipleriyle bağlanır. Bu işlem tamamlandıktan sonra yatak ve bazalar yine aynı şekilde sterçlerle ve ambalaj malzemesine sarılarak iplerle bağlanır ve hazır hale getirilir.Marangoz ustamız dolabı söker ve üzerinde ki vida ve aparatları parçaları ile tek tek ambalajlamaya başlar.

Mutfakta Eşya Ambalajlama ve Paketleme

Mutfaktaki beyaz eşyalar ve masa sandalyelerde ilk olarak masa de-monte edilir ve ambalajlanır daha sonra sandalyeler ambalajlanır.

Beyaz eşyalar yerlerinden çıkartılır varsa nakliye için emniyet kilitleri takılır daha sonra içleri kraft kağıt ve dışında da naylon olan havalı patpatlara sarılarak ambalaj ipleriyle bağlanarak hazır hale getirilir.Dolapların içindeki kırılacak eşyalar ambalaj kağıtlarına sarılarak karton koli veya fıçılara yerleştirilir.

Banyonun Ambalaj ve Paketlenmesi

Banyoda bulunan ufak tüm eşyalar taşıma kolilerine konulur. Çamaşır makinesi, su ve gider hortumları yerlerinden sökülerek ambalajlanır. Bu paketlemede gerçekleştirildikten sonra evin bu bölümündeki işlemler tamamlanmış olur.

sonrada güvenli bir şekilde bu saydığımız eşyalar taşımak için özel tasarlanmış araçlarımıza yerleştirilir.